
Produktoffensiv og nye investeringer skal lede Opel på veien til fremtidig suksess
Konserndirektør Nick Reilly annonserte i dag en ambisiøs femårig plan beregnet til å koste 11 milliarder euro for å fornye 80 prosent av Opel/Vauxhalls modellutvalg. Det vil bli lagt sterk vekt på alternative fremdriftsformer.
Samtidig sa Reilly at de eksterne revisorene Warth & Klein har vurdert planen som sunn og gjennomførbar. Med grunnlag i dette dokumentet har selskapet i dag formelt søkt den tyske regjeringen om lån eller lånegarantier.
– Vi er svært fornøyd med at vi nå har en uavhengig bekreftelse på at våre planer er sunne og vil føre Opel og Vauxhall mot en bærekraftig, langsiktig lønnsomhet, sa Reilly. – Nå har vi et kart, vi vet hvor vi skal og vi samarbeider med alle våre partnere slik at vi kan legge inn et høyere gir for en suksessrik fremtid.
Fremtidsplanen har som visjon at 80 prosent av modellseriene til Opel/Vauxhall skal være maksimalt tre år gamle i 2012. Dette omfatter åtte større lanseringer bare i 2010 – for eksempel Meriva, Corsa, Movano og Astra Sports Tourer – og nye fire i 2011, der elbilen Ampera med utvidet rekkevidde, den første masseproduserte i Europa, blir spesielt viktig.
I tillegg vil Opel/Vauxhall bruke 1 milliard euro på innovative og drivstoffeffektive fremdriftsteknologier og introdusere en serie med nye grønne produkter. Disse omfatter:
I tillegg har selskapet økt sine anstrengelser for å introdusere en modell i klassen under Corsa og å sette ny fart i forretningsområdet varebiler. Det foreligger snart studier som tar for seg mulighetene for lønnsom eksport til områdene Midt-Østen og Asia-Stillehavsområdet.
– Opel/Vauxhall har en klar visjon: Å være en ledende europeisk produsent av ettertraktede biler, som takket være et sterkt team, tilbyr attraktive, globalt anerkjente biler av fremragende kvalitet basert på tysk ingeniørkunst. Denne visjonen skal vi realisere ved å tilby en spennende og utvidet produktportefølje basert på en strategisk offensiv innen alternativ fremdriftsteknologi, sa Reilly.
For å oppfylle denne visjonen, har selskapet tydeliggjort og forbedret sitt merkevare-DNA og sine produktpilarer. Opel/Vauxhall vil forsikre seg om at dette DNA komme til uttrykk i hvert eneste fremtidige produkt. Fremtidige produkter vil bli utviklet ved Det internasjonale tekniske utviklingssenteret i Rüsselsheim. Dersom de er basert på en plattform som er utviklet et annet sted, vil de på et tidlig stadium bli returnert til Rüsselsheim for å sikre at de tilfredsstiller Opel/Vauxhalls merkevareløfte.
11 milliarder euro neste fem år
Fremtidsplanen krever langsiktig finansiering på 3,3 milliarder euro for å drive forretningen under forandringsprosessen. Selskapet planlegger å investere totalt ca 11 milliarder euro de neste fem årene.
Som en del av finansieringsbehovet på 3,3 milliarder euro, har morselskapet GM allerede sprøytet inn 600 millioner euro. I tillegg sørget GM for 650 millioner i januar for å sikre selskapet likviditet. Selskapet vil fortsette å arbeide med de europeiske regjeringene for å sikre finansiering av ca 2,7 milliarder euro gjennom lån eller lånegarantier. Diskusjoner med representanter for de ansatte om planen som helhet forsetter både på europeisk og nasjonalt nivå.
– Vi vil bygge et europeisk selskap som er lønnsomt, selvstendig og levedyktig, sa Reilly. – Dermed sikrer vi vår produksjonsbase i Europa. Det er godt for Europa, godt for våre ansatte og godt for våre kunder. Vi er derfor overbevist om at planen vil bli støttet av våre ansatte.
Omfattende restrukturering innbefatter 20 prosent kapasitetsreduksjon
Forretningsplanen regner med at Opel/Vauxhall vil nå break-even innen 2011 og bli lønnsomt innen 2012. Dette er basert på økonomiske prognoser som sier at det vil bli solgt 13,4 millioner biler i Vest-Europa dette året, en reduksjon på mer enn 20 prosent sammenlignet med 2007. Opel/Vauxhall tror ikke at markedet vil komme tilbake til de nivåene vi har sett tidligere i dette århundret på lang tid.
For å tilpasse seg til det nåværende markedet og prognosene, vil Opel/Vauxhall redusere kapasiteten med ca 20 prosent. Dette krever en reduksjon på ca 8300 ansatte. Reduksjonen vil bli fordelt på mange land i Europa og omfatter 1300 medarbeidere innen salg og administrasjon og 7000 arbeidsplasser i produksjonen. Dette innbefatter intensjonen om å stenge Opels fabrikk i Antwerpen, som tidligere annonsert.
Så snart kapasitetsreduksjonen er gjennomført, forventes selskapet å drive med ca 112 prosent av sin kapasitet basert på to skift og 87 prosent på tre skift. Det har derfor – sammen med andre mulige tiltak – tilstrekkelig potensial til å øke produksjonen når markedet begynner å komme seg.
Selskapet har lagt ned GM Europes tidligere administrasjonskontor i Zurich og styres nå fra Opels hovedkvarter i Rüsselsheim.
Markedsandelen er opprettholdt takket være vellykkede introduksjoner av nye biler
Opel/Vauxhall startet på 2010 med tro på fremtiden. Selskapet opprettholdt i 2009 en markedsandel på 7,59 prosent i Vest Europa til tross for hard priskonkurranse. Opel økte sin markedsandel og gjenerobret sin nummer to-plassering på det tyske hjemmemarkedet, mens Vauxhall opprettholdt samme posisjon i Storbritannia. Salget av Opel Insignia – Årets bil i Europa 2009 – steg til 160 000 i 2009. I Europa leder Opel Insignia klassen for mellomstore biler. Nye Astra vant den prestisjefylte, europeiske prisen Det gylne ratt og flere andre priser før lanseringen. Det er allerede mottatt over 75 000 ordrer på versjonen med fem dører.
Nylig rapporterte organisasjonen DEKRA at Corsa hadde laveste feilprosent av alle biler på det tyske markedet. Til tross for 16 prosent reduksjon i volum, greide selskapet å redusere antall timer per bil med fire prosent, en indikasjon på produksjonsavdelingenes dyktighet. Opel/Vauxhall rapporterte for første gang mindre enn 20 timer per bil, en milepæl som bare to andre selskaper har oppnådd.
– Dagens kunngjøring betyr begynnelsen på en ny æra for Opel/Vauxhall. Det er den største fornyelsen i selskapets nyere historie, sa Nick Reilly.
– Nå har vi alle de nødvendige ingrediensene for en suksessfull fremtid på plass: en motivert arbeidsstokk, ny foretakskultur som gir den enkelt mer ansvar, en produktoffensiv basert på innovative og høyst drivstoffeffektiv teknologi, en konkurransedyktig kostnadsstruktur basert på konservative volumprognoser, en dedikert ledelse med sete i vårt hovedkvarter i Rüsselsheim og støtte fra et stort antall mennesker utenfor selskapet. Nå er det opp til oss å bevise at vi kan greie det. Jeg føler meg trygg på at vi skal lykkes!
Bilene kan være avbildet med ekstrautstyr.
